Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Kush ishin dy femijet te cilet u afruan reth rrenojave te Roswell-it dhe c’fare ndodhi me ta?

Ata ishin te paret qe u afruan te pjeset e shkateruara te objektit qe u rezua ne Roswell, New Mexico ne vitin 1947, Vern Brazel dhe djali tjeter me pseudonimin ‘Dee’ asnjehere nuk folen publikisht per ate qe pane dhe te dy vdiqen te rinj. Anthony Bragalia ka nisur kerkimet per te zbuluar se c’fare pane dy djemte naten e incidentit dhe c’fare ndodhi me pas me ta.

Te dy djemte nuk folen asnjehere publikisht per ate qe pane ate nate, e megjithate me pas prebleme te shumta filluan ti ndjekin. Brazel-i u perjashtua nga shkolla dhe gjendja e tij ekonomike u perkeqesua se tepermi ndersa ‘Dee’ kaloi ne nje gjendje depresioni te thelle. Te dy djemte vdiqen ne moshe te re.

Incidenti Roswell ka te beje me perplasjen e nje objekti te paidentifikuar prane qytetit te Roswell ne New Mexico ne vitin 1947. Qe prej vitit 1970 kjo teme ka qene objekt i debatit intensiv dhe teorive te konspiracionit. Forcat e Armatosura te Shteteve te Bashkuara kane deklaruar se objekti ishte nje balone mbikqyrese, prone e Ushtrise Amerikane, e cila u rezua nderkohe qe ata po kryenin disa prova. Megjithate shume te tjere mendojne se incidenti ka qene nje disk fluturues dhe madje prane tij u gjeten edhe trupat e alieneve. Vetem dy djem te cilet banononin prane vendit te incidentit munden te shikonin se c’fare kishte aty ne te vertete por kurre nuk deshmuan reth saj. Menjehere pas incidentit, zona u evakuua nga Ushtria Amerikane dhe asnje gjurme nuk mbeti ne vendngjarje.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons