Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Peshku i rallë që sfidon krokodilin prej Thu 12 Apr 2012, 19:31

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Gjate nje ekspedite ne lumin Kongo ne Afrike, eksploruesi anglez Jeremy Wade ka peshkuar nje ekzemplar te madh te llojit “Goliat tiger fish”, nje peshk mostruoz me i madhi i ujrave te embla.

Ky “peshk tiger” konsideriohet me vdekje prures se Piranja. Ka nje goje nese mund te quhet keshtu, te perbere nga 32 dhembe dhe te mprehte ne madhesine e dhembeve te nje peshkaqeni te bardhe, ai ishte mesuar te sulmoje njerzit dhe krokodilet. Ka nje nofull shume fuqishme sa qe eshte ne gjendje te shkulle pjese dhe lekure te krokodilit, ai sulmon gjera te permasave te veta ne pergjithesi.

Per te gjuajtur kete peshk eshte shume veshtire pasi jeton ne zonate e largeta te lumit Kongo te cilat nuk perfshihen ne hartat turistike. Per kapjen e ketij “Peshku Tiger” eshte dashur nje karrem i posacem me nje ‘peshk mace’ dhe me nje kallam qe mund te duroje deri ne 91 kg peshe. Mbasi ky peshk tiger u fotografua u la i lire ne habitatin e tij.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons