Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Me sa duket ka vertet nje “Kod te Da Vinci-t” me ne fund.

Kryevepra 500 vjecare “Mona Lisa” nga Leonardo da Vinci ka qene gjithmone e mbuluar me mister, por Komiteti Kombetar i Italise per Trashegimine Kulturore, kohet e fundit ka zbuluar se zmadhimi i syve te piktures tregon se ka numra dhe shkronja te vogla. Ne syrin e djathte shfaqen shkronjat “LV” ndersa nga ana tjeter mund te dallohet “BE” ose “C”. Ne uren ne sfond te piktures mund te dallohen numrat “72″.

Ky sekret u zbulua pasi nje nga anetaret e komitetit, po studionte nje liber te vjeter te nxjere nga arkivat e Vatikanit. Ekspertet jane ende te habitur dhe te paqarte mbi domethenien e simboleve edhe pse “LV” mund te jete nenshkrimi i vete artistit.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons