Forumi Kuq E Zi
Romela Begaj, kampione e Evropës Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Romela Begaj, kampione e Evropës Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Romela Begaj, kampione e Evropës Empty Romela Begaj, kampione e Evropës prej Thu 12 Apr 2012, 09:04

Vizitor

Anonymous
Vizitor
Peshëngritësja shqiptare Romela Begaj është shpallur kampione e Evropës për femra në peshën 58 kg stili i shkëputjes dhe nën kampione e kontinentit në dy garësh. Diferenca në peshë trupore me 360 g më shumë se Boyanka Kostova i ka mohuar asaj medaljen e artë.Beqaj ka rezultuar e sukseshme në të tre provat në stilt ë lirë duke ngritur 93, 98 dhe 102 kg duke zënë vendin e parë
Kurse në stilin e shtyjes ajo ka ngritur 113 kg kurse në dy provat e tjera nuk ia ka dalë mbanë të ngrejë 116 dhe 118 kg, gjë që e pozicionoi në vendin e gjashtë.Ndërsa në dygarësh, rezultoi se bullgarja Boyanka Kostova dhe Romela Begaj, ngritën 215 kg, ndërsa vendi i parë i takoi Kostovës për shkak të diferencës në peshë trupore. Me këtë rezultat Begaj ka siguruar pjesëmarrjen në Lojërat Olimpike “Londër 2012”. Kampionati Evropian i peshëngritjes po mbahet në Turqi. /F.S/

2Romela Begaj, kampione e Evropës Empty Re: Romela Begaj, kampione e Evropës prej Sat 30 Mar 2013, 12:53

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
suksese tmetejshme


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons