Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Pylli i vetvrasjeve prej Wed 11 Apr 2012, 21:34

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Mali Fuxhi në Japoni mbart në vetvete një prej destinacioneve më të mistershme dhe të frikshëm në botë.

Bëhet fjalë për pyllin e Aokigaharës, i cili ka një gjelbërim aq të dendur, sa që është e thjeshtë të zhdukesh midis tij për të mos u parë më.

Mbase, pikërisht për këtë arsye, pylli është edhe një destinacion i preferuar për të gjithë ata që duan t’i japin fund jetës së tyre. Çdo vit, autoritetet arrijnë të gjejnë në të mbi 100 trupa kryesisht të vetvarur, por për shkak të kushteve, disa zbulohen pas dekadash, e ndonjëherë nuk zbulohen kurrë.

Përse pylli në malin e Fuxhit është shndërruar në një vend “pelegrinazhi” për të gjithë ata që i japin fund jetës së tyre përbën një mister, ndonëse besohet se të parët që nisën këtë traditë makabër u motivuan nga një novelë popullore e kohës.

Azusa Hayano, i forcave policore, njeriu që studion dhe përshkron perimetrin e pyllit ndër vite në kërkim të viktimave, pranon se as ai nuk është në gjendje të kuptojë trendin e vetvrasjeve.

Në një dokumentar tronditës të publikuar së fundmi, tregohet se si përgjatë 30 viteve të punës, Hayano ka ndeshur në mbi 100 trupa, ndërsa eksperti udhëheqi një trupë televizive në disa prej mbishkrimeve që kanë lënë të vetvrarët nëpër pemë përpara se t’i jepnin fund jetës së tyre./t.ch/


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons