Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Mister, zhduket nje liqen i tere prej Wed 11 Apr 2012, 21:28

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Një fenomen i çuditshëm, i cili rishfaqet për herë të dytë në Kili, ka shqetësuar së tepërmi shkencëtarët. Një liqen u zhduk për herë të dytë brenda 2012-ës, duke lënë kështu shkencëtarët me “gojë hapur”.
Bëhet fjalë për… liqenin Cachet 2 në Patagoni të Kilit, që tashmë falë misterit të fenomenit të tij të çuditshëm, është bërë shumë i famshëm n gjithë botën.
Liqeni fillojë të “zbrazet” para pak ditësh, si rezultat niveli i ujit të ulet në më shumë se 31 metra vetëm 48 orët e fundit.
Por shkencëtarët, akoma nuk kanë mundur të shpjegojnë këtë fenomen.
“Deri më tani, shkaqet e fenomenit mbeten akoma të pa njohura. Liqeni u zbrazë shumë më shpejtë sesa mund të imagjinohej e pritej. Çdo gjë mori të tatëpjetën, kur liqeni ishte mbush përsari pas një periudhe 2-mujore”, deklaroi Fabian Espinoza, Drejtore e Qendër për Kërkime Detare dhe vijoji: “Që nga 2008-ta, i njëjti fenomen kishte ndodhur 11 herë”./ikub/


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons