Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Një vezë Pashkësh për 4 milionë euro prej Sat 07 Apr 2012, 21:42

Vizitor

avatar
Vizitor
Një vezë Pashkësh që kushton 4 milion euro. Është krijuar nga Jeff Koons për Celebrations, një seri objektesh të ideuara prej tij në vitet ‘90 për të ironizuar festimet masive që përqendrohen më shumë te konsumi i shfrenuar dhe i largohen domethënies religjioze të festës apo festimet private luksoze që shkatërrojnë parimin e të festuarit me të tjerët.Objektet që i përkasin kësaj serie janë të përmasave të mëdha dhe jashtëzakonisht të çmuara. Veza e Pashkës ka dimensionet 199 x 195 x 163 centimetër, është relizuar në çelik të paoksidueshëm dhe është veshur me lustër ngjyrë blu.

Puna për krijimin e kësaj vepre ka zgjatur 14 vjet (1994 -2008). Ajo do të ekspozohet nga shtëpia e ankandeve Christie’s në Londër në 27 qershor dhe bën pjesë në serinë prej 5 veprash të tilla në ngjyra të ndryshme.

Një vezë e tillë në ngjyrë rozë është blerë në Nju Jork për 5.5 milionë dollarë në nëntor të 2011-s. Skulptori, piktori dhe koleksionisti Koons është ndër artistët më të njohur në botë. / Gazmira Ndoja

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons