Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 I ngulet gozhda në zemër, mbijeton prej Sat 07 Apr 2012, 19:06

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Një 52-vjeçar në Nju Xhersi po rekuperohet me shpejtësi pasi një gozhdë 10 centimetra e gjatë i ishte ngulur aksidentalisht në zemër.

Dennis Hennis, një ndërtues, po punonte në çatinë e fqinjit të tij kur padashje shkrepi pistoletën me gozhda, një prej të cilave depërtoi në të djathtë të zemrës.

Hennis u përpoq ta hiqte atë, por papritur kaloi në arrest kardiak. Ai u transportua menjëherë në një qendër spitalore dhe iu nënshtrua operacionit.

Pas ndërhyrjes së kirurgëve, 52-vjeçri shpëtoi dhe i tha mjekut të tij, doktor Michael Rosenbloom, se ndihej sikur kishte fituar llotarinë.

Ngjarja ndodhi teksa familja e ndërtuesit po përgatitej të festonte lindjen e një fëmije të saj, që përkonte pikërisht me ditën e lindjes së Hennis, i cili ndihet i lumtur që shpëtoi.

“U bëra me nip ditëlindjen time, më 23 mars dhe një javë më vonë jam pothuajse i vdekur. Por tani ne mund t’i festojmë të dyja ditëlindjet bashkë”, tha Hennis.

52-vjeçari do të dalë nga spitali së shpejti, në kohë për të festuar ditëlindjet me familjen e tij, e cila u shqetësua tej mase nga incidenti që mund t’i kishte marrë jetën.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

2 Re: I ngulet gozhda në zemër, mbijeton prej Sat 07 Apr 2012, 19:14

Infinit

avatar
Princeshe
Princeshe
3333

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons