Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Lëngu Inteligjent prej Thu 05 Apr 2012, 20:39

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Shkencëtari japonez dr. Masaru Emoto, duke përdorur teknikën e ngrirjes së shpejtë, ka dëshmuar se si me ekspozimin e ujit ndaj informatave të ndryshme mund të ndryshohet struktura e kristaleve të tij.
Dr. Emoto, në testimet e veta në shishe apo gota të ujit, ka ngjitur mesazhe të ndryshme (të dua, të urrej, etj.). Fjala pozitive ka rezultuar në formimin e kristaleve të mrekullueshme, ndërsa negative ka rezultuar në kristale të prishura.

Analizat e rezultateve të testimeve fascinuese, tregojnë që uji është jashtëzakonisht aktiv në ndërveprim me mjedisin e vet. Një nga kristalet më të bukura kanë formësuar fjalët “dashuria dhe mirënjohja”.

Pasi që trupi ynë përbëhet nga sasi të mëdha të ujit, mund të konkludojmë që emocionet dhe mendimet negative ndikojnë në gjendjen e organizmit tonë. Çdokush prej nesh e ka në dispozicion këtë teknikë të thjeshtë të ngopjes së ujit që e pimë me mendime pozitive dhe me këtë me siguri do t’i kontribuojmë harmonisë së trupit tonë. /Telegrafi/


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons