Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Foshnja lind pa gjak prej Wed 04 Apr 2012, 23:09

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Olivia Norton i ka habitur mjeket ne momentin qe lindi ajo pothuajse nuk kishte fare hemoglobine ne trupin e saj.

Foshnja Olivia ishte kaq e bardhe kur erdhi ne jete, ne nje gjendje kaq te ralle sa qe emri i saj u perhap me shpejtesi ne cdo reviste mjekesore. Mjeket i kishin dhene vetem dy ore jete foshnjes por ne saj te nje nderhyrjeje te shpejte dhe nje transfuzioni emergjent asaj ju kthye ngjyra roze e shendetshme dhe u largua nga rreziku per jeten. “Olivia eshte femija im i pare dhe nuk dija se c’fare te prisja – por sigurisht qe e dija se nuk duhet te kishte ate ngjyre,” tha e ema e foshnjes.

Olivia, tashme gjashte muajshe, lindi plotesisht e bardhe per shkak se ajo kishte shume pak hemoglobine – kimikati qe mban oksigjen ne qelizat e kuqe te gjakut, megjithese zyrtarisht nuk mund te klasifikohet si ‘gjak’.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons