Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
1. Google

Ndersa dizajni i kompanise nuk duket se ka ndryshuar shume ne teresi, ajo qe ka ndryshuar me se tepermi jane sherbimet dhe mundesite qe kjo kompani ofron. E krijuar nga studentet e Universitetit Stanford PhD, Sergey Brin dhe Larry Page, Google zyrtarisht u publikua ne 4 Shtator 1998. Paraqitja e faqes ka qene e thjeshte per shkak se themeluesi nuk dinte gjuhen e HTML dhe po kerkonte per nje dizajn sa me te thjeshte.2.YouTube

Webfaqja e publikimit te video-ve qe solli hite si “Charlie bit my finger” dhe “Sneezing panda” u publikua per here te pare ne 2005 si faqe e boshatisur dhe pa asjne video te ngarkuar nga perdoruesit. Video e pare ne faqe ishte e ngarkuar nga nje prej themeluesve, Jawed Karim, me titullin “Me at the Zoo”. Eshte nje video prej 19 sekondash ku shfaqet vete themeluesi ne nje kopesht zoologjik ne San Diego.
3.Facebook

Facebook – ose nese duhet te themi, Thefacebook, u krijua nga Mark Zuckerberg ne Shkurt te vitit 2004. Ashtu si duket edhe ne foto, faqja ne fillim ishte ne dispozicion vetem per studentet e Univeristetit Harward. Faqja sot permban me shume se 800 milion perdorues nga e gjithe bota. Dizajni fillestar kishte gjithshtu nje fytyre ne pjesen e siperme te saj, nje imazh i dixhitalizuar i aktorit Al Pacino.

4.Yahoo

Faqja Yahoo gjithashtu ka qene rezultat i nje dysheje nga Universiteti i Stanford, Jerry Yang dhe David Filo. Ne Mars te 1995 faqja u quajt si guida e pare e lundrimit ne internet. Dizajni origjinal kishte nje vend per kerkim dhe disa linke per faqe te tjera interneti, por shume shpejt u shnderrua ne nje portal te shndritshem dhe te personalizuar lajmesh.

5.Twitter

Ky dizajn shume i veshtire per tu njohur, ishte koncepti i pare i bashke-themeluesit te saj Jack Dorsey, ne Korrik te 2006. ai paraqiti “Twttr” e frymezuar nga Flirck dhe SMS shortcode. Megjithese dizajni ka ndryshuar gjashte here ne pese vitet e fundit, kjo gje nuk i ka penguar perdoruesit te cilet jane me shume se 100 milion.

6.MySpace

E publikuar ne Gusht te vitit 2003 si nje konkurente e Friendster, dizajni origjinal i MySpace ishte goxha i bute. Kur MySpace u be e famshme gjate 2005 – 2008, News Corp. e bleu rjetin social per 580 milion dollar. Edhe pse mban titullin si ish faqja me e vizituar ne internet, MySpace ka pesuar nje renie drastike kohet e fundit. Kjo faqe se fundmi i eshte shitur nje kompanie lajmesh dhe Justin Timberlake per 35 milion dollar.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons