Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Kurrë nuk ka ndodhur që një arkeolog të marrë në duart e tij një njeri me ” kokë te prerë “?Atë që i ndodhi një arkeologu indian në fillim te viteve 70 në Toprakkale, kryeqytetin e lashtë e mbretërisë së Urartu,s’eshte per tu kaluar ne heshtje.

Ai nuk zbuloi asgjë më shumë se sa një statujë guri të vogël, të klasifikuar me sa duket, si një gjetje e zakoneshme arkeologjike,ne gërmimet klasike në atë rajon keto viteve të fundit. Askush nuk mendoi, se kjo pjesë e vogël prej guri do të kishte trazuar historinë e botës pak më vonë. Por te shikojme zbulimin e tij në detaje.

Statuja është e gjatë 23cm, e larte 9,5cm dhe 8 cm e gjerë. Duket qartë se eshte një statuje humanoidi, ulur ne këmbët e tij me nje gjoksin te ngushte, brenda një strukture e cila të kujton, ose më mirë, përfaqëson një pajisje per njerzez ne aviacion. Siç mund ta shikoni shumë mirë, humanoidi veshur me çizme dhe dorashka, kominoshe dhe së bashku me pajisjet e saj të shumta,jane shumë të ngjashme me një fabrikë rudimentare te oksigjenit.

Aeroplani është karakterizuar nga një pjesë terminali,i cili përbëhet nga 3 motorëve reaktiv përfshirë edhe një motor i madh. Të dhënat janë të gdhendur me saktësi dhe vëmendje në detaje , vetëm një detaj i vogël ….ka humbur kokën … dhe pastaj edhe një helmetë hipotetike!

Revista britanike ”Times” citon Fortean në muajin janar 2012, në artikullin “Një Module i lashtë Hapsinor”, shkruan se :-”Ky objekt i rralle është zbuluar në qytetin e Toprakkale (e njohur në antikitet si Tuspa), dhe besohet të ketë 3.000 vjet.Pare me syrin modern, duket se zbulimi përfaqëson një anije kozmike njevendeshe pa koken e pilotit .”


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons