Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Shkencetaret kane qene duke hetuar vlefshmerine e rezultateve ‘me e shpejte se drita’ te eksperimentit qe u realizua vitin e kaluar.

Ata jane duke verifikuar mundesine se si pasoje e nje kablli te demtuar mund te jene prodhuar rezultate te pavlefshme gjate eksperimentit te kryer ne shtator, i cili tregoi se grimcat mund tja kalojne shpejtesise se drites. “Mund te kete ndodhur nje mosperpushje e vogel, dhe ata jane duke kontrolluar nese kjo eshte e vertete.” Deklaroi zyrtari per shtyp Arnaud Marsollier. “Ky eshte nje eksperiment i komplikuar me nje numer te madh kabllosh dhe pajisjesh.”

Neutrinot u shkeputen nga gjigandi nentokesor CERN dhe pasi udhetuan per 732 km ndermjet kores se tokes, mberiten ne laboratorin Gran Sasso, Itali.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons