Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 KOMPANIA GJIGANTE “YAHOO” SHKURTON STAFIN prej Wed 04 Apr 2012, 19:54

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Kompania e teknologjisë amerikane “Yahoo” ka paraljmëruar se shumë shpjet do të shkurtojë stafin e saj me 14 për qind ose e përkthyer në shifra në dy mijë persona. Drejtuesi i kësaj kompanie gjigante e ka komentuar shkurtimin e personelit si përpjekjet për te shkuar drejt një kompanie me te vogël, te shkathet dhe me fitimprurëse.
”Jemi duke intensifikuar përpjekjet tona për të ripozicionuar resurset tona në përparësitë më urgjente”, deklaroi shefi ekzekutiv, Scott Thompson. Ai shtoi se do të punojë më “agresivisht” në shërbimet e ofruara për përdoruesit dhe reklamuesit e tij.
Sipas llogarive me këto shkurtime kompania do të kursejë 375 milion dollarë. Megjithatë, në vitin e parë kursimi do të jetë më i vogël, për shkak të 125-145 milionë dollarëre që pritet të paguhen për ndërprerjet e njëanshme të kontratave të punës.
“ Yahoo” e cila e ka bazën në Kaliforni të SHBA-ve ka rreth 700 milionë përdorues, por duke e krahësuar me “Google” apo me rrjetet e tjera sociale si “Facebook, “Twitter” ajo ka pësuar një dështim këto dy vitet e fundit.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons