Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Yjet janë shumë, miliona e miliona. Kjo dihet. Por ajo që nuk dihej deri dje, ishte fakti se në galaktikën tonë, atë të Rrugës së Qumështit, gjenden miliarda planete të banueshme, si Toka.

Ka qenë një ekip ndërkombëtar i astronomëve dhe astrofizikanëve nga Universiteti i Grenobles, Francë, i cili pas një monitorimi të gjatë dhe të kujdesshëm, gjeti se

një numër i planeteve shkëmbore në Rrugën e Qumështit, ka në fakt temperatura të tilla që mund të lejojnë praninë e ujit në to, e kësisoj edhe të jetës.

Në kuadër të kësaj teorie, kanë shërbyer së fundmi edhe zbulimet e disa planetëve të kuq, si përshembull, në vitin 2005 “Gliese 581”, apo në vitin 2007 një tjetër, që teorikisht ishte i banueshëm.

Sipas ekspertëve të lartpërmendur, vetëm në Rrugën e Qumështit, janë 160.000.000.000 trupa qiellore të kuq, dhe disa janë vetëm 30 vite dritë nga Dielli ynë.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons