Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Fotot që shoqërojnë këtë lajm, janë të papërshtatshme për publik të gjerë. Personi që shikoni quhet Lauw Tjoan Eng. Ai sot është 51 vjeç dhe jeton në Xhakarta, Indonezi, raporton noa.al.

Që kur ishte pesë vjeç, Lauw Tjoan Eng nisi të vuajë nga një simptomë e rrallë e lëkurës që i shkakton në tërë trupin pa përjashtim, gjëndra tumorale.

Edhe pse janë tumore, ato nuk janë të rrezikshme për jetën, por gjithsesi 51 vjeçarit Lauw Tjoan Eng ia kanë vështirësuar aq shumë jetën sa siç pohon ai nuk sheh dot veten në pasqyrë.

“Nuk e shoh dot veten në pasqyrë. Nuk e përballoj dot atë pamje të tmerrshme. Është vërtet e tmerrshme si është lëkura ime, si është trupi im”, - thotë Lauë Tjoan Eng.

Ai jeton i vetëm në një shtëpi të thjeshtë në Xhakarta. Tregon se askush nuk do të rrijë me të. Për shkak të pamjes që ka, njerëzit mundohen të qëndrojnë sa më larg tij.

Megjithatë vëllezërit nuk e kanë braktisur. Ata herë pas here e ndihmojnë.

Disa vite më parë, Lauw Tjoan Eng shkoi në një spital dhe iu nënshtrua një operacioni. Por sikundër pohon, ky ishte vetëm fillimi sepse terapia që duhet të ndiqte më pas kushtonte dhe ai nuk i kishte ato para.

Tani që në media ka dalë lajmi për pamjen e tij të rrallë, ka një sensibilizim dhe Lauw Tjoan Eng po shpreson shumë se do t’i nënshtrohet një terapie intensive. Sepse siç thotë, ai ka ëndrra dhe dëshira. Por më shumë se çdo gjë, po kërkon dashurinë:

“Unë shpresoj që një ditë të jem shëruar dhe të gjej një grua e cila të më dojë dhe së bashku të martohemi dhe të jetojmë një jetë të lumtur. E pra dua të bëj edhe unë, një jetë normale si gjithë të tjerët”, - thotë i prekur, Lauw Tjoan Eng.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons