Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 GALAKTIKA “UFO” NGC 2683 prej Tue 03 Apr 2012, 22:30

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor


Sateliti i famshëm, Hubble, bëri një ‘klik’ mbi galaktikën NGC 2683 i cili ngjanë me një… “UFO”.
Një pamje të mrekullueshme përcolli për në “bazë”, sateliti hapësinorë Hubble. Aparati fotografik i Hubble, u fokusua në galaktikën NGC 2683 dhe mundi prej andej, nga një këndë i tillë të fotografojë një profil të galaktikës që i ngjanë një Disku Gjigandë i Materies Kozmike me një bërthamë mbresëlënëse…
Imazhi i galaktikës, ngjason me një Disk Fluturimi, kështu dhe emri i tij “UFO Galaxy”.
Galaktika NGC 2683 ndodhet në distancë 16-25 milionë vite dritë larg nga sistemi Diellorë, si dhe kemi të bëjmë me një galaktikë në formë spirale, siç edhe ai i yni.
Drita e fuqishme që buron nga qendra e tij, vjen -sipas shkencëtarëve- nga yje gjigandë të stërlashtë./albobserver/


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons