Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Pistoleta futuristike, e cila sulmon sistemin qendror nervor të njeriut, është zhvilluar nga shkencëtarët rusë vite me radhë dhe së fundi presidenti rus Vladimir Putin e ka miratuar prodhimin e saj. Arma më e re do të fillojë të përdoret më së largu deri në vitin 2020, ndërsa ajo i shndërron njerëzit në “zombi”.

Arma moderne shfrytëzon valët elektromagnetike, sikurse ato që hasen në furrat me mikrovalë. Detajet e armës supersonike ruse nuk janë zbuluar ende, por hulumtimet e deritashme tregojnë se valët në frekuencë të ulët mund të ndikojnë në qelizat e trurit, ndryshojnë gjendjen psikologjike dhe hapin mundësinë që sugjestionet dhe komandat t’i bartin drejtpërdrejt në mendjen e dikujt.

Doza të caktuara të mikrovalëve mund të dëmtojnë funksionimin e organeve të brendshme, kontrollojnë sjelljen e dikujt duke detyruar viktimën në vetëvrasjes. Putini e ka përshkruar këtë armë si një instrument të ri për arritjen e objektivave politike dhe strategjike.

“Ky sistem i teknologjisë së lartë mund të krahasohet me armët bërthamore, por do të jetë më i pranishëm në ideologjinë politike dhe ushtarake”, tha Putin.

Rusët dhe amerikanët që nga vitet ’50 të shekullit të kaluar zhvillojnë fshehurazi armët elektromagnetike. Kohët e fundit SHBA-të kanë lajmëruar se kanë filluar ndërtimin e armës që transmeton temperaturë të padurueshme drejtë armikut, nga e cila ata do të detyrohen të ikin. Ky lloj i armëve do të përdoret kryesisht në rastet e trazirave.

Një tjetër armë e fuqishme amerikane, që mbështetet në idetë e shkencëtarit Nikola Tesla, është topi elektromagnetik me fuqi të madhe, me rreze veprimi deri në 160 kilometra, që hedh municionin me shpejtësinë më të madhe se zëri. Armët e tilla janë destinuar për marinën luftarake amerikane, ndërsa qitja bëhet me ndihmën e fushës magnetike dhe rrymës elektrike.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons