Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Facebook - Rrjeti social i Mark Zuckerberg, eshte duke menduar mbi vendosjen e nje tjeter butoni shoqeruar me te famshmen “Like”. Butoni i ri do te vendoset per shprehjen e pakenaqesise mbi statuset e publikuara ne facebook.

Shume studime te kryera ne internet tregojne se njerezit me shume jane te terhequr ndaj berjes se kritikave sesa pelqimit. Duke marr shkas nga keto studime, ekipi i Facebook, nen drejtimin e Mark Zuckerberg eshte duke planifikuar mbi vendosjen e butonit te pakenaqesise i cili do te jete perkrahe me butonin “Like”

Ne vitin 2010, kompania Techcrunch dha per here te pare funksionin “Like”, cka do tu jepte mundesine perdorueseve per te shprehur preferencat e tyre dhe brenda shume pak kohe ky funksion u vendos ne perdorim duke marre nje fame dhe duke u integruar tek te gjithe perdoruesit e rrjetit social Facebook.

Tashme e njejta kompani po mendon mbi vendosjen e butonit “Hate” ose perkthyer ne shqip “Nuk e pelqej”. Nuk eshte vendosur ende mbi emrin e sakte neqoftese do te jete “Hate” apo “Dislike”. Sipas statistikave te Facebook, ne dite jepen 2,7 miliard “Like” mbi statuset e shperndara, ndersa me butonin “Hate”, Facebook parashikon te dyfishohet kjo shifer sepse njerezit jane me te prirur te shprehin pakenaqesine sesa kenaqesine ndaj dickaje qe shohin apo lexojne.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons