Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Të dielën e kaluar, një asteroid me gjatësi 45 metra, iu afrua shumë pranë planetit tonë. Shkëmbi i hapësirës, me emër 2012 EG5, iu afrua Tokës në një distancë prej 230.000 km dhe në rast se do të binte, do të shkaktonte shpërthim, të ngjashëm me atë të një arme bërthamore.
Ky asteroid “ishte kapur” nga teleskopi Pan-STARRS 1 në Havai, më 13 mars. Ka diametër 1.8 metra dhe është projektuar që të kërkojë objekte të lëvizshme në hapësirë. Gjithashtu, teleskopi në fjalë përmban edhe kamerën më të madhe dixhitale në botë, me 1.400 megapixels.
“Përplasja e kometave dhe asteroideve nuk është e rrallë për planetin tonë. Por gjithsesi, goditjet e mëdha janë të rralla. Përplasja e fundit më e madha ka ndodhur para 65 milion vjetësh, dhe si pasojë erdhi zhdukja e dinosaurve”, sqarojnë shkencëtarët e NASA-s.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons