Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Një djalosh 11 vjeçar propozon plan për shpëtimin e euros

Një djalosh 11 vjeçar është përgëzuar për planin që kishte propozuar për shpëtimin e eurozonës. Plani është një nga qindra propozime që kanë ardhur në kuadër të çmimit Wolfson Economics. Lordi Wolfson bëri thirrje para disa kohësh që secili të ofrojë ide se si mund të dalë Greqia nga eurozona. Ideja më e mirë se si një shtet mund të falimentojë me sa më pak kosto do të kurorëzohet si çmimi fitues dhe do marrë 250 mijë sterlina.

Projektet janë propozuar nga ekonomistët më në zë të botës. Mes tyre është edhe propozimi i vogëlushit Jurre Hermans nga Hollanda, i cili ka marrë një përgëzim dhe një kupon prej 100 euro.

Në projektin e tij, sipas BBC, ai shkruan: “Jam i shqetësuar për krizën e euros pasi shoh lajmet çdo ditë. Kriza e euros është një problem i madh. Po mendoj për zgjidhjet. Që kur kam lexuar në gazetë për çmimin tuaj, mendoja që të ofroja një ide edhe unë”.

Hermans e ka krahasuar borxhin e Greqisë me një picë.

Ai sugjeron që grekët të nxiten për të rikthyer eurot për pagimin e borxhit. Nëse nuk rikthejnë eurot, ata do gjobiten me të paktën ekuivalentin e shumës që po mbajnë pa kthyer.

Eurot e rikthyera do të formojnë atë që Hermans e quan një picë gjigande parash, copat e së cilës do u jepen kreditorëve.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons