Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 KALLASHNIKOVI ARMA ME PERDORUR prej Mon 13 Jun 2011, 09:41

INERCIALpeace

avatar
Moderator
Moderator
Arma gjysëm-automatike, Kalashnikov, më e famshmja në botëMihail Kalashnikov, konstruktori i armës gjysëm-automatike më të
famshme të botës, u prit me nderime në qytetin e tij të lindjes
Izhevsk, ku u ankua rreth prodhimeve falso të armës së tij.

Më shumë se 100 milion armë të tilla, që kanë marrë emrin e
konstruktorit, janë shitur gjatë 60 vjetëve që prej fillimit të
prodhimit dhe më shumë se 47 shtete i armatosin trupat e tyre me AK-47.

Izhevsku, 1 mijë e 300 kilometra në lindje të Moskës, nuk është vetëm
qyteti i lindjes së Kalashnikovit, por edhe baza e uzinës Izhmash, ku u
prodhua arma origjinale Kalashnikov.

60 vjet pas fillimit të prodhimit të Kalashnikovit, fabrika Izhmash
llogarit humbje prej 360 milion dollarësh çdo vit për shkak se armë të
falsifikuara Kalashnikov prodhohen në Bullgari, Kinë, Poloni dhe në
Shtetet e Bashkuara.

Megjithatë shitjet kohët e fundit të armëve të tilla kanë shkaktuar
debate të shumta. Sipas lajmeve, hetues italian të antimafias thonë se
kanë zbuluar 105 mijë armë Kalashnikov të dërguara në Irak, për të
cilat nuk kishte dijeni komanda e lartë amerikane.

http:// http://hqtestforum.bulgarianforum.net/.albanianforum.net

2 Re: KALLASHNIKOVI ARMA ME PERDORUR prej Mon 13 Jun 2011, 09:41

INERCIALpeace

avatar
Moderator
Moderator

http:// http://hqtestforum.bulgarianforum.net/.albanianforum.net

3 Re: KALLASHNIKOVI ARMA ME PERDORUR prej Mon 13 Jun 2011, 10:16

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Po edhe kallasht qe ishin ktu te ne 97 kinez ishin te gjith, kina po ben namin me kopje. Origjinali bo X cmim, shkon kinezi i bo zbor ja pergjysmon cmimin dhe ter marin te kinezi e i rroft ajo qe shpiken ktyre te tjerve hagahaha


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

4 Re: KALLASHNIKOVI ARMA ME PERDORUR prej Tue 14 Jun 2011, 10:18

INERCIALpeace

avatar
Moderator
Moderator
ak-47 shkruajti:Po edhe kallasht qe ishin ktu te ne 97 kinez ishin te gjith, kina po ben namin me kopje. Origjinali bo X cmim, shkon kinezi i bo zbor ja pergjysmon cmimin dhe ter marin te kinezi e i rroft ajo qe shpiken ktyre te tjerve hagahaha
PO RE ASHTU ESHTE

http:// http://hqtestforum.bulgarianforum.net/.albanianforum.net

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons