Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Botërori i futbollistëve robotë prej Mon 02 Apr 2012, 05:56

Vizitor

avatar
Vizitor
Botërori i futbollistëve robotë nisi këtë fundjavë në Gjermani, por duket se do të duhet ende kohë për të prodhuar një robot që të sfidojë realisht Leo Messin. Studentë dhe kërkues nga e gjithë Europa rreshtuan skuadrat në kompeticionin e zhvilluar në Magdeburg, Gjermani qëndrore, në datat 30 mars deri në një prill.Më shumë se 35 skuadra dhe 12 kombëtare morën pjesë në këtë kompeticion, duke konkurruar në katër disiplina të ndryshme.Botërori i futbollistëve robotë nisi përpara disa vitesh në Japoni dhe misioni i tij është që të përmirësohet aq sa të fitojë një ndeshje ndaj një skuadre të vërtetë futbolli deri në vitin 2050.Nisma është përkrahur edhe nga shtete të tjera, që e kanë shndërruar në sfidë personale avancimin e zgjuarsisë artificiale të futbollistëve robotikë.”Ndërtimi i një futbollisti robot në vetvete nuk ka një impakt të madh social dhe ekonomik, por përbën një avancim të jashtëzakonshëm për fushën e robotikës. Për të luajtur futboll, një robot duhet të jetë në gjendje të kryejë me dhjetëra veprime fizike dhe motorike tepër të vështira për t’u realizuar, por mbi të gjitha duhet të ketë edhe një inteligjencë artificiale që ta bëjë atë të mendojë si një njeri i vërtetë”, shkruhej në faqen e internetit të kompeticionit.
TCH

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons