Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Programi që zbulon çdo gënjeshtër prej Mon 02 Apr 2012, 05:52

Vizitor

avatar
Vizitor
Të kuptosh kur dikush është duke të gënjyer është diçka e vështirë dhe ndonjëherë e pamundur. Por, tashmë, me ndihmën e një kompiuteri mund të kuptosh fare thjeshtë nëse personi përballë teje është duke u treguar i sinqertë.Nëpërmjet një kamere që monitoron vetëm lëvizjen e bebes së syrit, programi është në gjendje të kuptojë vërtetësinë e asaj që thuhet.Në mënyrë të pavullnetshme, një gënjeshtar priret të zhvendosë shikimin sy më sy dhe bebja e tij shfaq lëvizje, zakonisht të padukshme dhe mikroskopike, por që nuk mund t’i shpëtojnë programit.Shkencëtarët e provuan pajisjen në një grup të selektuar personash, të cilëve iu kërkuar që në historitë që tregonin midis tyre, të fusnin edhe disa ngjarje të pavërteta.Testimet, treguan se programi analizues ishte në gjendje të zbulonte 95% të të gjitha gënjeshtrave të thëna.
tch

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons