Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Pak kohë më parë shkencëtarët rusë, pohuan se që në 1982-in, kishin “kapur” tre “objekte” në sipërfaqe të planetit të Afërditës, me dimensione prej 0,01-0,15 metrash, të cilat gjithë kohën gjendeshin në lëvizje.
Sipas një raporti të shkencëtarëve të botuar në revistën shkencore Ruse, Russian Solar System Research, shkencëtarët rusë, pretendojnë se tre objektet e diktuar aty i përkasin organizmave primitiv të stërlashtë të jashtëtokësorëve! Raporti, i cili mbanë firmën e shkencëtarit rus, Leonid Ksanfomaliti i cili njëkohësisht është dhe amtarë i kryesisë së Qendrës së Studimeve Hapësinore të Akademisë së Shkencave Ruse, paraqet dhe një video me një kohëzgjatje prej 126 minutash, ku analizon shumë të dhëna ku dhe shfaqet “kapja” e tre objekte në sipërfaqen e planetit të Afërditës.

“Pa dashur të refuzojmë apo të themi se ekzistenca e jetës është e pa mundur në planetin e Afërditës, duke u bazuar në pamjet e marra aty, vëmë re disa karakteristika morfologjike të cilat na lejojnë të mendojmë se disa objekte të regjistruar mund të disponojnë gjallesa apo qenie të ndryshme”, deklaroi shkencëtari Leonid Ksanfomaliti.
“Ajo çka bënë më shumë përshtypje tek shkencëtarët dhe qarqet e tyre, është shfaqja e një objekti i cili i ngjanë një Akrepi, lëvizjet e të cilit janë regjistruar për më shumë se 26 minuta reshtë, deri në momentin kur ai u largua!”, përfundoi ai


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons