Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Të shtunën, më 31 mars, e gjithë bota do të shuajë dritat: pikërisht, nga ora 20:30 deri në 21:30, firmat, kompanitë dhe njerëzit do të qëndrojnë në errësirë simbolikisht, për edicionin e gjatë të “Orës së Tokës”, eventi global i WWF që synon të sensibilizojë opinionin publik mbi emergjencën e ndryshimeve klimatike. Kështu, të gjithë janë të ftuar të fikin dritat elektrike, për të reflektuar mbi ndryshimet klimaterike, mbi konsumin e energjisë dhe mbi mundësinë e një të ardhmeje sa më të mirë për të gjithë planetin.

Për herë të parë, pas edicionit të parë që prej vitit 2007 kur u përfshi vetëm qyteti i Sidney, eventi do të zbarkojë në Stacionin Hapësinor Ndërkombëtar, nga ku astronauti i Agjencisë Hapësinore Evropiane dhe ambasador i WWF, André Kuipers do të mbajë nën vëzhgim planetin tonë, duke shpërndarë në transmetim direkt foto dhe komente në provilin e Tëitterit për përvojën e tij.

E ashtuquajtura "orë e errësisës", nesër do të përfshijë të gjithë planetin. Që prej startit australian “Ora e Tokës” është bërë aksioni vullnetar më i madh i botës, për të sjellë në plan të parë ndryshimet klimaterike dhe nevojën e mbështetjes. Në vitin 2011 kanë marrë pjesë plot 5251 qytete, duke arritur thuajse 2 miliardë njerëz në 134 shtete, përmes të shtatë kontinenteve. Në këtë iniciativë janë përfshirë edhe fikja e dritave në monumente simbol, si Koloseu, Kupola e San Pietros, Kulla Eiffel, Krishti i Rios dhe Kullat e Kuvajtit.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons