Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Tornado sa pesëfishi i Tokës prej Fri 30 Mar 2012, 23:01

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Një tornado sa pesëfishi i sipërfaqës së Tokës u fotografua nga një satelit në sipërfaqen e Diellit.

Superstuhia arriti shpejtësi deri në150 mijë kilometra në orë, ndërsa temperaturat në bërthamën e saj ishin prej dy milionë gradë celcius.

Huw Morgan, një prej shkencëtarëve që zbuloi tornadon diellore, parashikoi që pasojat e stuhisë të ndihen edhe në planetin tonë. “Stuhitë e fuqishme shkaktojnë ndryshime të fuqisë së rrezeve diellore për disa muaj në vazhdim dhe me shumë gjasa, ky fenomen do të shkaktojë një rritje të përkohshme të temperaturave edhe në Tokë”.

Kjo është hera e parë që një tornado diellore e këtyre përmasave arrin të dokumentohet nga ana e vëzhguesve qiellorë. Ajo u fotografua në datën 25 shtator 2011, por fotografitë dhe ekspertiza e pamjeve përfundoi vetëm këtë
javë.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons