Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Dy fëmijë ulin avionin në tokë prej Fri 30 Mar 2012, 08:11

Vizitor

avatar
Vizitor
Një aeroplan bëri një ulje të paplanifikuar të enjten në SHBA, pasi dy fëmijë të vegjël refuzuan që të lidhnin rripin e tyre të sigurimit. Fluturimi i “Alaska Airlines” ishte në rrugë nga Long Beach, Kaliforni, për në Vankuver, Kanada, kur si rrjedhojë e disa turbullirave në ajër, u dha sinjali i lidhjes së rripave të sigurimit.Megjithatë, fëmijët 3 dhe 8-vjeçarë të një çifti refuzuan që të vinin rripat e sigurimit dhe pasi edhe prindërit refuzuan që të bindnin djemtë, pilotët kërkuan një ulje të paplanifikuar në Oregon, Portland.Sipas rregullave të aviacionit, “Alaska Airlines” do të kishte rrezikuar jetën e të miturve nëse do të kishte vendosur të vazhdonte rrugën me pasagjerë që nuk kishte vendosur rripin.Për të mos rrezikuar ndërlikime të shumta ligjore dhe gjoba që mund të shkonin deri në miliona dollarë nëse do të ndodhte eventualisht ndonjë incident, fluturimi u ndërpre dhe rinisi disa minuta pas uljes.Në Oregon, familja me dy fëmijët e pabindur u prit nga disa oficerë policie, që i shoqëruan në një komisariat. Tashmë, gjobën e majme, duhet ta paguajnë ata.
TCH

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons