Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 FBI humb betejën kundër hakersave prej Thu 29 Mar 2012, 08:41

Vizitor

avatar
Vizitor
Në luftën kundër piratëve informatikë Shtetet e Bashkuara nuk po fitojnë. Kriminelët e internetit janë shumë të talentuar, ndërsa masat për t’u mbrojtur nga sulmet e tyre janë shumë të dobëta”.Deklarata, përmes të cilës është bërë një “fotografi” e përpjekjeve të amerikanëve kundër hakersave, është bërë nga Shawn Henry, numri 1 i FBI-së për krimet e internetit. Në një intervistë për “Wall Street Journal”, Henry vlerëson se ndërmarrjet duhet të bëjnë ndryshime të rëndësishme në mënyrën e përdorimit të rrjeteve kompjuterike, për të shmangur dëme të mëtejshme ndaj ekonomisë dhe sigurisë. “Ndërmarrjet duhet të heqin nga rrjetet e tyre të dhënat me vlerën më të madhe dhe të zhvillojnë një strategji sigurie kompjuterike”, ka thënë Henry. Zyrtari i lartë po bëhet gati të largohet nga Byroja Federale e Hetimeve pas 20 vjetësh shërbim, për t’u angazhuar në një shoqëri private si përgjegjës për sigurinë informatike. Kriminaliteti informatik, që vjen si pasojë e zgjerimit masiv të përdorimit të internetit për shërbime të ndryshme, është një nga format e krimit që po lulëzon në mbarë botën. Qendra kryesore e hakersave, sipas autoriteteve policore ndërkombëtare, është një qytezë në Rumani, nga e cila kryhen sulme të ndryshme në rrjetet e të gjithë planetit.
tch

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons