Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 E kaluara e hidhur çon në sëmundje.. prej Wed 28 Mar 2012, 16:28

Vizitor

avatar
Vizitor
Të kujtosh të kaluarën me pendesë dhe trishtim jo vetëm që ju pengon të shijoni të tashmen, por nuk është mirë edhe për shëndetin. Një studim i kryer nga shkencëtarët spanjollë tregon se njerëzit që e shikojnë me këqardhje të kaluarën e tyre janë të prirur të kenë një cilësi jete më të ulët se të tjerët. Gjithashtu sipas studimit të Universitetit të Granadës këta persona janë më të ndjeshëm ndaj dhimbjes fizike.Kërkimi del në përfundim se njerëzit më të lumtur dhe më të shëndetshëm janë ata që jetojnë të tashmen, që mësojnë nga gabimet e të kaluarës dhe planifikojnë të ardhmen.50 meshkuj dhe femra u pyetën mbi të kaluarën e tyre dhe shëndetin fizik e mendor aktual. Gjithashtu u pyetën nëse do të ndryshonin diçka nga e kaluara apo nëse ishin penduar për veprime të mëparshme.Analizat e përgjigjeve treguan se ata që nuk shkëputeshin dot nga e kaluara e hidhur kishin një shëndet më të keq se ata që “nuk e kthenin kokën prapa”.
TCH

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons