Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Aldo

avatar
Moderator
ModeratorSipas llogaritjeve të arkeologes amerikane Maria Longhena, fundi i ciklit të kalendarit Maja është kalimi i Venusit në diskut diellor, i cili do të jetë më 5 qershor, 2012.

Kalimi i Venusit – mbështet Longhena – simbolizon ngjarje negative të shoqëruara me luftëra, përmbytje, zi buke, tragjedi. Për të vërtetuar teorinë e Longhena edhe astrofizikanët modernë kanë konfirmuar se data 5 qershor 2012 është një koincidencë e sigurt.

Maria Longhena shpjegon se pse është aq i rëndësishëm ky kalim i Venusit: “Ky planet sipas shkrimeve të priftërinjve Maja (të cilët ishin astronomë të talentuar) është i lidhur me ngjarjet negative të tilla si përmbytjet, katastrofa, luftërat. Dhe fundi i ciklit të kalendarit Maja ofrohet me fatkeqësitë, ashtu si fundi i ciklit të parë”.

Në Kodi e Dresden fundi i botës vjen nga një përmbytje që simbolizohet nga një dragua i madh që hedh ujë në Tokë”.

Sipas astrofizikantit Jesùs Galindo shkrimet e shenjta të gdhendura në një gur të madh në Tortuguero (në jug të Meksikës) sigurojnë fundin e ciklit kalendarik me ardhjen nga qielli të një qenie mbinatyrore, që do të sjellë…

Interpretimi i shkrimeve të priftërinjve Maja është i komplikuar, por e dhëna e sigurt që vërtetohet nga astrofizika moderne është se koincidenca e shtrirjes Diell- Venus-Tokë do të ndodhë më 5 qershor.

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons