Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Rindërtohet TitanoBoa prej Sat 24 Mar 2012, 22:55

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Studiues, historianë dhe antropologët britanikë arritën të rindërtonin TitanoBoan, gjarpëri i stërmadh që sundoi Tokën në epokën post-dinosaurvë.

Rindërtimi është kryer nga instituti Smithsonian, i famshëm për studimet e tij parahistorike. Drejtuesit e kërkimit thanë për mediat në zbulimin e monumentit të gjarpërit të stërmadh, se ishin bazuar në zbulimet arkeologjike të bëra deri më sot.

Ata thonë se TitanoBoa ishte krijesa më e madhe në planet pas zhdukjes së dinosaurve dhe as që mund të krahasohet me përmasat e sotme të Boas. Kjo krijesë, thonë studiuesit e Smithsonian, ka jetuar rreth 10 milion vjet më parë, pas zhdukjes së dinosaurve nga rënia e ndonjë asteroidi apo komete.

Epoka post-dinosaurve është ajo që përfshin në debate studiuesit, arkeologët dhe antropologët, pasi për këtë periudhë nuk mbetje fosile të gjetura deri më sot. Nga Smithsonian, hipoteza e TitanoBoa-s zbardh misterin e jetës në Tokë 10 milion vjet më parë.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons