Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Bëni dashuri dhe jo tym cigareje". Ky mund të jetë slogani kryesor i spoteve të fundit të krijuara nga ana e Departamentit zviceran të Shëndetësisë, për t’i devijuar të rinjtë nga dëshira për cigare, duke përdorur imazhe provokuese dhe seksi.

Reklama e cila ka nisur të shfaqet nëpër TV, ka për qëllim të tregojë se si një jetë pa duhan është e dobishme dhe sigurisht, më e shëndetshme.
Spoti publicitar i cili zgjat rreth 30 sekonda, tregon dy të dashuruar që shkojnë drejt një krevati, në një dhomë hoteli. Djali merr një paketë cigaresh. Por si një mrekulli nga paketa, në vend të cigareve, dalin jashtë prezervativë të panumërt. Në fund, një buzëqeshje në fytyrat e dy të dashuruarve...

Slogane të tjera, të lezetshme mbi lënien e duhanit, janë duke dalë në fakt dhe përmbajnë që të gjitha idenë e largimit nga ky ves.

Megjithatë, kjo fushatë me reklama të tilla, ka patur edhe kundërshtuesit e saj dhe kritikë natyrisht.

"Në jetë, fëmijët tanë duhet të kenë interesa të tjera përveç seksit. Përveç ortekut të prezervativëve rënë nga paketa, mund të vinin diçka tjetër”, pohon një producent zviceran reklamash.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons