Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Detyrimi i prindërve të ndarë për mbajtjen e fëmijëve, nuk ndalet me moshën madhore të tyre, por vazhdon deri sa fëmija të ketë arritur pavarësinë ekonomike... edhe nëse fëmija plaket vetë.

Është ky vendimi i shprehur nga Gjykata e Lartë në Itali e cila detyron një baba të ndarë që ti përgjigjet për ushqimet dhe detyrimet ekonomike, vajzës së tij studente 41 vjeçare.

Ky vendim hedh poshtë atë të Gjykatës së Apelit të Venecias e cila i kishte dhënë të drejtë babait i cili refuzonte të mbante akoma të bijën, tashmë më shumë se e rritur, duke shtuar në apelin e tij se fëmijët nëse kanë vullnet dhe dëshirë mund ta mbajnë shumë mirë veten, e për më tepër kur kanë një moshë të tillë.

Duke parë ecurinë e ngjarjes prokurori solli të dëshmojë edhe nënën e vajzës e cila jeton me “vogëlushen” e saj, ndërsa në momentin e ndarjes ishte 35 vjeç.

Nga ana e babait të zënë në hall thuhet se kanë kaluar 6 vjet nga nisja e këtyre seancave gjyqësore dhe ende nuk kanë marrë zgjidhje.

Sakaq nëna i jep të drejtë vajzës e cila në moshën 41 vjeçare do diplomohet pasi duket se studimet e saj kanë zgjatur kaq gjatë si pasojë e “depresionit” dhe mërzisë nga divorci i prindërve.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons