Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Meksika do të ”lëshojë” kode, objekte dhe dokumente që të nxjerrin në pah kontakte të rëndësishme midis Maya-ve dhe qytetarëve ”te huaj”, dhe të gjitha keto informacione, do të konfirmohen nga arkeologët, “tha Julia-Levy, i biri i aktorit Raul Julia.

Në një deklaratë për gazeten TheWrap, Luis Augusto Garcia Rosado, Ministri i Turizmit të shtetit meksikan të Campeche-s, tha se ka prova te reja për “kontakt mes Maya-ve dhe jashtëtokësorëve,kjo eshte bere e mundur nga përkthimet e disa kodeve sekrete, të cilat qeveria i ka mbajtur të sigurta në bodrumet e tyre për shume kohë. ”

Gjithashtu ai tregon për “nje piste ulje te jashtokesoreve një në xhungël 3000 vjet më pare.”

Raul Julia thotë se ka dëshmi se Mayat ishin te afte të drejtonin dhe sundonin planetin për mijëra vjet, por u detyruan të largohen pas një pushtimi nga “burrat me synimet te errëta”, duke lënë pas prova te tilla,ku vertetonin se ata ishin ne një garë,por shume të përparuar.

“Raul Julia thote se-Qeveria meksikane është duke i bërë këto deklarata per llogari te askujt – të gjitha që ato ne themi, i deklarojme ato pa rezerva,” Per kete qellim eshte realizuar edhe nje film,i cili drejtohet nga Juan Carlos Rulfo.

Pritet që njerëzit ta marrin seriozisht këtë dokumentar, sepse mesazhet janë vendimtare për mbijetesën njerëzore, Julia-Levy këmbëngul.

Kur ne filluam te realizonim kete dekumentare te mbeshtetur ne kodet dhe dokumentat sekrete qe dispononim thote Julia-Levy,ne ishin të kujdesshëm duke mos folur për kontaktet e Maya-ve me të huaj, dhe Julia-Levy pranojne se ishin te urdhëruar për të mos thënë asgjë.

Edhe pse qeveria e Guatemalës,fqinja e Meksikes, nuk ofron informacione për ”qytetarët e huaj”, u bashkuan me Meksikën për të mbështetur projektin.

Guatemala,ashtu si dhe Meksika,jane shtëpia e parë e qytetërimit të lashtë Maya … ku jane ruajtur edhe disa zbulime arkeologjike te ”klasifikuara” dhe besohet se është koha për t’i sjellë këto informacione për “të mirën e njerëzimit.

Raul Julia, tha se urdhëri per te realizuar kete dekumentar historik erdhi direkt nga presidenti i vendit , Alvaro Colom Caballero.

Guatemala është nje thesar i madh arkeologjik,ndaj një numri të madh të fiseve para-kolumbiane Maya,me vendbanime të përqendruara në pellgun e Mirador-it, e cila përfshin qytetin e madh El Mirador,shume te organizuar,per ate periudhe historike.

Ministri i Guatemalas, Quezada thote per kuriozitet ne një referencë se ne “Mirador,gjendet piramida më e madhe në botë.”


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
aahahhahahah meklsikanet po mo


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons