Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Ngjyra që çmend meshkujt prej Wed 21 Mar 2012, 16:14

Vizitor

avatar
Vizitor
Shpesh femrat mendojnë të veshin funde të shkurtra apo dekolte sa më të hapura për të tërhequr vëmendjen e meshkujve, por mjafton vetëm të zgjedhin ngjyrën e duhur për tu mbuluar: të kuqen! Kur një mashkull shikon një femër me të kuqe e zgjedh atë instinktivisht. Në këtë përfundim ka dalë një studim i kryer mbi 96 meshkuj amerikanë dhe austriakë. Vëzhgimi është kryer nga Adam Pazda, një psikolog i Universitetit njujorkez të Rochesterit, dhe është publikuar në ‘Journal of Experiment Social Psychology’.Meshkujve iu treguan foto të femrave të veshura me bluza me ngjyra të ndryshme dhe iu kërkua të thonin se me cilën prej tyre do t’i pëlqente të dilnin në një takim dhe se sa do të ishin të gatshëm të shpenzonin në këtë takim.Përgjigjet treguan se femrat me të kuqe ishin më shumë të përzgjedhura dhe për to meshkujt ishin të gatshëm të shpenzonin më shumë se për të tjerat.TCH

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons