Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
M.O.D (Ministry Of Defense) jane inicialet e Ministrise se Mbrojtjes se Britanisr se Madhe.
Pak muaj me pare ajo beri publike per mediat disa dokumente sekrete te cilat permbanin raporte te shumta rreth UFO-ve, ose thsns ndryshe ashtu siç edhe termi qs psrdor vets M.O.D Unexplained Aerial Sighting. Pra, Shikime ts pa
Shpjegueshme Ajrore.
Raportet e shumta janë kritikuar shumë keq, përsa i përket fotografive të cilat shoqërojnë çdo raport, veç një rasti që ne do ta
analizojmë më poshtë.
Çdo herë kur raportohet shikimi i një UFO-je nga një qytetar, ndiqet një procedurë specifike.
Në çdo raport që do të shikoni, ka një përshkrim të shikimit, ndërsa në pjesën e dytë ka informacioni përsa i përket:
- Datën dhe orën.
- Përshkrimi i objektit.
- Vendndodhja e saktë e qytetarit në momentin e shikimit
- Si u mundësua vëzhgimi i objektit.
- Drejtimin që kishte objekti.
- Distanca e objektit gjatë qasjes.
- Shpejtësia e objektit.
- Kushtet klimaterike që mbizotëronin në ato momente.
Raporti i vetëm, i cili përmban dhe fotografi është ai i dosjes 43.
27/03/2004
Një ish oficer iRAF ndodhej në rajonin Habarana në Sri Lanka për pushime, në një moment ai vëzhgoi në qiell një “bisht” të hollë dhe
më pas dëgjojë një zë shumë të fuqishëm së oshtimë rrufeje, një miut më vonë ai vëzhgoi në qiell një “unazë/rreth” të shndritshëm, ngjyrë portokalli të shpërndahej e më pas po një të dytë, ngjyrë portokalli të dalë nga e para. Mendimi i tij për këtë fenomen, ishte se i ngjante një bombe atomike, ndërsa unazat/rrathët u ngritën pingul për në qiell.
Fotografit janë shumë të spikatura dhe duke u bazuar në atë çka u tha për dukurinë e vëzhguar nga oficeri iRAF -bëhet fjalë për një
çrregullim meteorologjik – ne besojmë të kundërtën.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons