Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Ne rast te nje perplasjese, a do te ishte e mjaftueshme nje bombe berthamore per te ndaluar nje asteroid vrases?
Shkencëtarët në Laboratorin Kombëtar të Los Alamos në New Mexico kane qene duke kryer stimulime kompjuterike per te percaktuar nese nje bombe nukleare mund te jete ne gjendje per te ndaluar nje asteroid, pak a shume si skenari ne filmin e Armagedon.
Perfundimisht, ky shperthim 1 megaton do te ndaloje te gjithe shkembinjte e asteroidit dhe nese ky do te ishte nje asteroid qe do ti ishte drejtuar mes per mes Tokes, shperthimi do ta zvogelonte se tepermi rrezikun fillestar te goditjes, tha shkencetari Bob Weaver.
Ne rast te nje kercenimi nga nje asteroid, bobma berthamore mund te jete mjeti i fundit nese te gjitha opsionet e tjera kane deshtuar.
Shkencëtarët në Los Alamos National Laboratory, kane perdorur nje superkompjuter per te modeluar efektivitetin e nje bobme atomike kunder nje asteroidi.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Vizitor

avatar
Vizitor
Jo nuk mundet nqs nuk e parandalojn shume kohe perpara se ka nje shpqjtesi te paparashikueshme.

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons