Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Një studim i kryer sëfundi tregon se si shumë femra përjetojnë disa efekte anësore gjatë ushtrimeve fizike në palestra. Tanimë raportohet se shumë prej femrave përjetojnë deri edhe orgazma gjatë kohës kur kryejnë ushtrime fizike, ngritje peshash apo zgjatime të trupit etj. qoftë edhe nëse seksi është gjëja e fundit që mund të kenë në mendje. Edhe pse fenomeni u raportua për herë të parë në vitin 1953 pak është njohur deri më tani për të siç tregojnë shkencëtarët e Universitetit të Indianas.

Kërkuesi shkencor Debby Herbenick dhe skuadra e tij kreu një vëzhgim të qindra femrave në moshat 18 deri në 63 vjeçe të cilat deklaronin se kishin patur eksperienca të orgazmës apo kënaqësi të tjera gjatë kryerjes së ushtrimeve fizike. Nga studimi rezultoi se thuajse gjysma e femrave kishin patur simptoma të orgazmës në më shumë se 10 raste. Megjithatë, shumica nuk ishin duke menduar dhe as fantazuar në atë kohë për dikë që i tërheq. Profesorët thonë se ushtrimet që kryesisht çojnë në një efekt të tillë në më të shumtën e rasteve tek femrat janë ushtrimet me muskujt e barkut, kërcimet në litar, ngritje uljet e peshave.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons