Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Gjatë këtyre ditëve, janë mëse 16 milionë çifte dallëndyshesh, të cilat do të udhëtojnë nga Afrika në Evropë e shumë prej tyre, do të ndalen edhe në vendin tonë.

Kjo është shifra më e fundit e komunikuar nga disa studiues italianë, sipas të cilëve, ajo rezulton të jetë në fakt gati gjysma e asaj që vinte nga kontinenti i ngrohtë në këtë stinë.

E kjo, falë ndryshimeve klimaterike, të cilat mesa duket, kanë ndryshuar edhe ritmin e jetës së këtyre shpendëve simbolikë të pranverës.

Sipas studiuesve italianë, kjo rënie është shkaktuar gjithashtu edhe nga shtimi i pesticideve që i luftojnë ato, por edhe se ka më pak bagëti se më parë, që do të thotë më pak insekte dhe stalla ku ato ushqeheshin etj.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons