Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Katër balena të mëdha kanë dalë në breg të detit të në qytetin bregdetar të Yancheng, në provincën lindore të Jiangsu, ndërsa mishi i tyre u nda në pjesë dhe mor nga banorët e zonës.

Siç raporton China Daily, balenat u gjetën buzë detit me pjesën më të madhe të trupit jashtë ujit.

Ndonëse ishin bërë disa tentativa shpëtimi gjatë orëve të fundit, asgjë nuk rezultoi efektive për to, ndërsa përfunduan si ushqim në pjatat e kinezëve.

Katër balenat me gjatësi mbi 18 metra dhe me peshë 22-44 ton u gjetën të gjalla të premten e shkuar dhe që nga i moment në bashkëpunim me departamentin e peshkimit u menduan 5 plane të ndryshme shpëtimi, duke përdorur edhe helikopterë dhe anije me dimensione të mëdha për të mundësuar kthimin e balenave në det të hapur.

“Për shkak të përmasave të tyre dhe gjendjes fizike të balenave, nuk u bë e mundur asgjë për shpëtimin e tyre”, shpjegoi Xu Xinrong, studiues në Universitetin e Nanchino, ndërsa shtoi se balenat me trup më të vogël do ishin më të lehta për tu shpëtuar.

Me të mësuar për ngjarjen me qindra njerëz u afruan në plazh për të marrë pjesë dhe për të bërë fotografi.

Nga ana e policisë vendase thuhet se disa njerëz ndoshta gjatë natës kanë copëtuar njërën nga balenat duke vjedhur copa mishi, të cilat dyshohet të jenë marrë për konsum.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons