Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Antropologët në Meksikë thonë se mbetjet e 167 personave që janë gjetur në një gropë në shtetin jugor të Chiapas ishin pjesë e një varreze antike. Instituti Kombëtar i Antropologjisë tha se nga testet e kryera del se mbetjet i përkasin shekullit të XVIII (1701-1800).
Shkencëtarët presin që të përcaktojnë edhe se cilit komunitet i përkasin. Fillimisht, u besua se trupat i përkisnin luftës civile në Guatemala, e cila ndodhi disa dhjetëvjeçarë më parë.
Fermerët thanë se trupat u gjetën në një gropë në Nuevo Ojo de Agua rreth 20 km larg kufirit me Guatemalën. Siç shkruan BBC trupat ishin të paktën 50-vjeçare, çka bëri që autoritetet të besonin se i përkisnin konfliktit të vitit 1960-1996. Por ekspertët ligjorë thanë se deformimet e kafkave janë tipike me ato të komuniteteve që kanë jetuar të paktën 1 mijë vjet më parë, ndaj hidhen dyshime mbi vjetërsinë e mbetjeve.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons