Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Nuk e vëmë në dyshim që mund të keni parë shumë skulptura në jetën tuaj, disa prej të cilave mund t’ju kenë bërë kaq shumë përshtypje saqë i kujtoni akoma dhe disa të tjera, i keni harruar krejt, pasi nuk keni gjetur diçka të veçantë.
Në listën e mëposhtme kemi renditur 13 skulptura të çuditshme, si për shembull një elefant kokëposhtë, një person që vjell, njerëz kokëposhtë, një semafor në formë peme me shumë fanarë e drejtime të ndryshme, një çift skeletesh të përqafuar…
Kaq të çuditshme janë këto skulptura, saqë pyet veten: çfarë ka dashur të shprehë artisti?!

1. Upside Down Charles La Trobe Statue (Australi)
2. Vomiting Fountain Sculpture (London, Britani)3. Device to Root Out Evil (Calgary, Kanada)4. Traffic Light Tree (London, Britani)5. Skull (Prague, Çeki)6. Peeing Guys by D. Cerny (Prague, Çeki)
7. Nation for Itself Forever by D. Cerny
8. Disturbing Ballerina Man (Los Angeles, CA, SHBA)
9. Engagement Rings (Vancouver, Kanada)
10. Skeletons In Love (Nong Khai, N.E. Tajlandë)
11. Würsa 18000 Km From Earth (Francë)

12. Giant Tap (Tecnopark Wintertur, Zvicër)

13. Tübingen Microbiology Institute (Gjermani)Edituar për herë të fundit nga $EB@$TJ@N në Fri 11 May 2012, 22:10, edituar 2 herë gjithsej


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

maria1984

avatar
Princeshe
Princeshe
mendoj se tek e para ndoshta do te hedhi posht veprat qe ka ber charls . tek ajo me semaforet duhet ta kete krijuar per shkak se nr i automjeteve eshte rritur kaq shum sa ska as semafor ti drejtoje. tek cifti i skeleteve eshte dashuri e perjeteshme dhe mbas vdekjes perseri pran e te dashuruar. tek ajo me kafken se kuptoj mir tek bashkimi i duarve ka dicka apo jo? por mendoj se duhet ta persim vdekjen se e kemi mbi shpine e do te vije patjeter ose vdekja e ve poshte njeriun.

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
uouuuu bravo zysha, zdo me shkonin kurr me mendje disa, ndersa per 13 mendoj se ka dashur te thoj se te gjith nga e njejta rrug kemi ardhur ne jet mbase gabohem


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

maria1984

avatar
Princeshe
Princeshe
se di vetem ai qe i ka ber e di por mendoj se varet dhe vendi ku vendosen skulpturat qe mund te japi ndonje domethenie me te qarte ose jeta , apo veprat te cilat shquhej skulptori. . kete te 13 se kisha par mendoj dicka tjeter mund te jem dhe un gabim mendoj shprehjen ne jete te gjith jemi kalimtar e skulptorit dhe kjo mund te jet domethenia

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons