Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Për të festuar ditën e 100 të “Lunar Reconnaissance Orbiter”, NASA ka publikuar një video, që tregon sesi Hëna mbërriti deri në atë formë që duket sot. “Nga viti në vit, Hëna duket sikur kurrë s’ndryshon – ka theksuar NASA -. Krateret dhe formime të tjerë duken sot sikur kanë qenë permanentë, por realisht Hëna jo gjithmonë është dukur si sot. Falë ‘Lunar Reconnaissance Orbiter’ të NASA-s, tashmë ne kemi një shikim më të mirë për historinë e satelitit tonë, Hënës”.

Video tregon se gjatë 4.5 milion vjetëve të ekzistencës së Hënës, disa asteroidë të ndryshëm në masë janë përplasur në sipërfaqen e saj, duke krijuar kratere. “Lunar Reconnaissance Orbiter”, e linçuar në hapësirë gjatë vitit 2009, ka mbledhur informacione të detajuara rreth zhvillimit Hënor. Ky mision është pjesë e një programi për të përhapur praninë njerëzore në sistemin diellor.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons