Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Momentet e “çorientimit” te kopese se delfineve, u regjistrua nga nje kameraman amator, por kjo video ka ngjallur mallengjimin e miliona vizitoreve te YouTube.

Video tregon njerez (pushues dhe roje te sigurise bregdetare) te cilet menjehere pasi pane se delfinet ngecen ne rere, filluan t’i ndihmojne gjitaret e dashur, duke i shtyre ata per ne det e t’i kthehen keshtu kaltersise-oqeanit te tyre aq te dashur.

Por, çeshtja eshte se…cila ishte arsyeja qe shtyu delfinet -e shendetshem- te notojne prane bregut dhe aty te “ngecin”?
Si dhe cili ishte arsyeja e perseritjes se fenomenit te ngjashem dhe nga shume balena e gjitare te tjere?

Fatkeqesisht nuk ka asnje shpjegim dhe asnje pergjigje shkencore per shkaqet reale te krijimit te ketij fenomeni jo natyral… Mister… çeshtja eshte se fenomene te tilla shtohen dita dites edhe me shume, si rastet e pashpjegueshme te vdekjes misterioze te mijera gjitareve, peshqve dhe zogjve.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons