Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Një gisht gjigant prej 38 centimetrash, i fotografuar në vitin 1998 në Egjipt, është shfaqur për herë të parë nga gazeta gjermane “Bild”. Ai u gjet nga fotografi dhe sipërmarrësi 56-vjeçar zviceran, Gregory Spoerri, i pasionuar i madh i Egjiptit. “Bild” ka publikuar edhe një radiografi dhe një certifikatë që regjistrohet në vitin 1969 dhe që dëshmon se bëhet fjalë një gisht humanoid të fosilizuar, që bën të mendohet se i takon një gjiganti të gjatë disa metra.

Vetë fotografi ka treguar se mundi vetëm ta shohë ato, duke paguar 300 dollarë te një varrihmës egjiptian, që kishte zbuluar se e kishte gjetur në zonën e Piramidës së Gizas në Egjipt, ku janë pranishme edhe gjëra të shenjta gjigante. Përkundër presionit të fotografit zviceran, egjiptiani s’ia ka shitur, duke thënë se ishte një pasuri shumë e rëndësishme për familjen e tij.

Po a ekzistonin vërtet gjigantët në Egjipt? Historiani roman Giuseppe Flavio shkruante: “Kishte gjigantë. Ishin shumë më të mëdhenj në formë, në krahasim me personat normalë. Ishin të tmerrshëm për t’u shikuar. Mirëpo kush nuk i ka shikuar ashtu si unë, vështirë ta besojë se ishin aq të mëdhenj...”


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons