Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Gjenden fosilet e humbura të Darvinit prej Sun 18 Mar 2012, 18:48

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Prej 160 vitesh qëndronin të harruara në një kabinet dhe sot, krejt rastësisht disa shkencëtarë kanë gjetur fosilet e mbledhura nga Charles Darwin. Ato ishin mbledhur në vitet 1830 në Amerikën e Jugut, gjatë një udhëtimi 5-vjeçar që po kryente ai.

Ekspertët thonë se zbulimi hedh dritë mbi kohën kur Darwin ishte një student 20-vjeçar. Me studimin e tij mbi bimët tropikale dhe jetën e egër, Darwin përgatiti terrenin për Teorinë e tij të Evolucionit.

Në fosilet e gjetura nga Dr. Falcon-Lang ka edhe bimë 40 milionë vjeçare nga një ishull i largët i Kilit. Një tjetër është një kërpudhë e cila rritej në tokë 400 milionë vjet më parë, kur klima ishte aq e nxehtë sa as në pole nuk kishte akull


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons