Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Makina që s’njeh mekanik prej 71 vitesh prej Thu 15 Mar 2012, 23:15

Vizitor

avatar
Vizitor
Një pensioniste 97-vjeçare në Britaninë e Madhe vazhdon të ngasë makinën që bleu 71 vite më parë, në vitin 1941. Për me tepër, Alice Day nuk ka patur asnjëherë nevojë që të çojë tek mekaniku “Austin Seven” e saj, që gjatë Luftës së Dytë Botërore i shpëtoi për centimetra shkatërrimit gjatë një bombardimi ajror.Mjeti, që ka përshkruar mbi 100 mijë kilometra, kalon prej shtatë dekadash pa problem të gjithë kolaudimet që u nënshtrohet.”Dikur, kur diçka e bënin mirë, ishte me të vërtetë e mirë. Sot, asnjë makinë nuk zgjat më shumë se dhjetë vjet”, tregon 97-vjeçarja.”Austin Seven”, një makinë me motor 750 kubikë, është në gjendje të udhëtojë deri me 80 kilometra në orë. Një makinë shumë popullore e viteve 1930-40, 290 mijë kopie të saj u prodhuan në botë, por sot mbeten në gjendje pune vetëm disa qindra.

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons