Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Gjurme ne Hene prej Thu 02 Jun 2011, 20:11

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Moduli henor Amerikan Apollo 11 fotografoi nje skelet njerzor kur zbriti ne Hene ne 1969.

Ky eshte mendimi i astrofizikanit kinez Dr. Kang Mao-Pang, i cili per here te pare shtangu boten kur botoi piktura te gjurmeve te kembeve te zbathura njeriu mbi Hene ne konferencen e lajmeve ne Pekin.

Shkencetari pretendoi ti kishte marre ato foto te cilat ishin aq sekrete aq sa as astronautet e Apollo 11 nuk dinin per egzistencen e tyre – prej nje “burimi te pakapshem Amerikan”

Fotografia e skeletit njerzor u perfshi ne nje grup te dyte fotosh dhe dokumentash qe ai mori nga i njejti burim ne vjeshte te vitit pasues.

"Amerikanet kane konspiruar ne nje fshehje te proporcioneve monumentale dhe ndoshta edhe kriminale," tha Dr. Kang per gazetaret ne Pekin.

"Ata fshehen foto gjurmesh te kembeve te zbathura njerzore mbi Hene per 20 vjet dhe u munduan edhe me shume te mbanin te fshehte skeletin. Implikimet e asaj qe ata mund te kene gjetur atje jane cfallsifikuese," vazhdoi ai. "Por me sa duket amerikanet ndjejne qe askush tjeter ne bote nuk eshte aq i privilegjuar me te cilin mund ta ndajne kete informacion."

Lidhjet e bera nga Dr. Kang shtangen expertet hapsinore dhe te inteligjences se SHBA-se, njeri prej te cileve u fsheh pasi reporteret filluan ti drejtonin pyetje ne nje restorant ne Washington, D.C.

Edhe burime te tjera refuzuan te komentonin edhe pasi u tha qe eksperti kinez ka kopje te mbi 1,000 fotografive te NASA qe qarte shfaqin dhe tregojne gjurme kembesh te zbathura dhe nje skelet njeriu ne siperfaqen henore.

Shume intriguese, skeleti duket te kete pas veshur jeans. Duke gjykuar nga pozicioni i eshtrave, ka te ngjare qe personi te cilit i perkiste te kete qene pjeserisht pandjenja dhe te kete perballur nje vdekje te dhunshme.

Eshte gjithashtu e mundshme qe skeleti te jete transportuar neper hapsire per nje kohe te gjate pasi personi te jete vrare. Dekompozimi i kockave dhe mishit nuk do te kishte qene i mundur te ndodhte ne atmosferen pa ajer te Henes.

Eksperti kinez me tej vuri ne dukje se mosha e skeletit nuk mund te vleresohej pa analizuar kocken ne rradhe te pare.

"Si gjurmet ne Hene, keto foto e moren prej nje aparati ne bordin e kapsules henore dhe mu dhane nga nje burim amerikan qe eshte jasht cdo kontaktimi," thote Dr. Kang.

"Kam gjithashtu ne dore dokumenta dhe letra te klasifikuara te cilat pershkruajne gjurmet si te freskta dhe skletetin padyshim njerzor.

Pyetja te ciles i duhet pergjigjur eshte si shkuan ne Hene gjurmet dhe skeleti. Implikimi me i dukshem eshte qe forma jete jashtetokesore ishin te perfshira por kurr nuk do jemi ne dijeni, derisa amerikanet te nxjerrin informacionin qe kane."

Dokumentat te cilat Dr. Kang ka paraqitur jane te stampuara "top secret" dhe te datuara Gusht 3, 1969, qe do te thote se jane shkruar vetem 2 jave pasi astronautet Neal Armstrong dhe Buzz Aldrin u ulen dhe ecen mbi Hene me cizme me 20 Korrik 1969.

Pjese te medha te teksit jane hequr. Por eshte e qarte se ekspertet e SHBA-se pranuan se jashtetokesoret kishin te benin me gjurmet dhe skeletin ne Hene.

Perpjekje te vazhdueshme per ti bere zyrtaret e cfaredo niveli te qeverise te adresojne reportin e Dr. Kang kane qene te pasuksesshme.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons