Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

NASA: 21.12.2012, thjeshtë një ditë tjetër

NASA ka publikuar një video përmes së cilës hedh poshtë interpretimet e profecive të Majave rreth fundit të botës se gjoja do të ndodhë më 21 dhjetor të këtij viti.
Shumë njerëz besojnë se 21 dhjetori i këtij viti do të shënojë fundin e jetës në Tokë, duke u thirrur në kalendarin e lashtë të Majave, i cili përfundon pikërisht në këtë datë.
Mirëpo, NASA ka ofruar dëshmi se 21.12.2012 do të jetë vetëm një ditë tjetër:
1. Fundi i botës: Kalendari i Maja përfundon më 21.12.2012
Sipas ekspertëve të NASA-s, kalendari i lashtë nuk përfundon më 21 dhjetor, porse në këtë datë fillon cikli i ri kohor, ngjashëm sikur që cikli aktual përfundon më 31 dhjetor dhe i riu fillon më 1 janar.
2. Goditja e Tokës me planetin misterioz Nibiru
Një nga mitet e përmendura është edhe ai rreth planetit Nibiru, ekzistimi i të cilit nuk është dëshmuar asnjëherë. Sipas mitit, planeti në fjalë do të afrohet dhe do të përplaset me Tokën në muajin dhjetor.
“Nëse ndonjë planet do t’i afrohej tonit, ne do ta kishim vërejtur shumë kohë më parë. Mijëra astronomë çdo ditë e vështrojnë qiellin dhe nuk kanë vërejtur diçka të ngjashme. Ndërsa nëse planeti do të ishte i padukshëm, sidoqoftë do të kishim vërejtur efektet e gravitacionit të tij në planetët përreth”, thonë ekspertët e NASA-s.
3. Stuhia diellore që do ta shuajë jetën në Tokë
Mbështetësit e paragjykimeve për shkatërrimin e botës, po ashtu kanë frikë nga stuhitë diellore që, sipas tyre, mund të rezultojnë me vdekjen masive të njerëzve. Shkencëtarët thonë se stuhi të tilla diellore ekzistojnë, porse rrezatimi që shkaktojnë nuk është i dëmshëm për shëndet.
“Dy stuhi të mëdha diellore kanë ndodhur para disa ditësh, mirëpo ato janë pjesë e ciklit normal 11-vjeçar të diellit”, sqarojnë shkencëtarët.
4. Shkatërrimi i botës për shkak të nivelimit të planetëve
Skenari tjetër i shkatërrimit të botës përfshinë edhe një valë të madhe të përmbytjeve që do të shkaktojë, siç thuhet, nivelimi i planetëve.
Mirëpo, shkencëtarët pohojnë se në dhjetor planetët nuk do të ndodhen në të njëjtin nivel, madje edhe nëse kjo ndodh, nuk do të ketë kurrfarë ndikimi në valën e përmbytjeve, sepse në to nuk ndikojnë planetët.
5. Çrregullimi i rotacionit të Tokës dhe fushës magnetike
“Boshti i rrotullimit në asnjë rast nuk mund të ndryshojë, sepse e stabilizon orbita e hënës rreth Tokës”, shpjegojnë ekspertët, duke mohuar mitin se më 21 dhjetor do të çrregullohet rotacioni i planetit tonë.
Sa i përket fushës magnetike, shkencëtarët thonë se ndryshimi ndodh çdo gjysmë milion vjet, mirëpo nuk ka fakte se do të ndodhë në dhjetor. Mirëpo, edhe nëse ndodh, nuk do të ketë kurrfarë pasoje mbi ekzistencën e jetës në Tokë.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons